play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Spotkajmy się w Lokalu w Bytomiu- propozycja dla organizacji pozarządowych

today18 maja 2020

Background

Spotkajmy się w Lokalu w Bytomiu- propozycja dla organizacji pozarządowych. Z myślą o bytomskich organizacjach pozarządowych przy Placu Sobieskiego 3, w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej, otwiera się nowe miejsce aktywizacji i integracji  pod nazwą Lokal w Bytomiu, które dzisiaj zaczyna swoją działalność. Będzie to przestrzeń przeznaczona na działalność organizacji pozarządowych, grup formalnych i nieformalnych oraz niezrzeszonych społeczników działających w Bytomiu.

Lokal w Bytomiu umożliwi sieciowanie środowiska aktywistów miejskich, pomoże w dotychczasowych działaniach i ułatwi bytomskim organizacjom rozwój oraz poszerzenie swojej oferty i kompetencji. Świadczone w lokalu doradztwo z zakresu korzystania z nowych technologii może okazać się szczególnie cenne w wymagających czasach izolacji społecznej. Docelowo w lokalu będzie można uzyskać także wsparcie infrastrukturalne i techniczne, polegające na udostępnianiu przestrzeni oraz jego zaplecza bytomskim NGO. Działaczki i działacze 3. sektora skorzystać będą mogli również  z ciekawej oferty szkoleń i webinarów. Lokal będzie miejscem dla każdego aktywnego mieszkańca miasta.

[lokal]

Lokalem zarządzają dwie bytomskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny. Funkcjonowanie Lokalu w Bytomiu oparte będzie o ścisłą współpracę z miastem, które finansuje przedsięwzięcie.

Szczegółowe zasady działania lokalu opisano w regulaminie, z którym powinna zapoznać się każda osoba zainteresowana korzystaniem ze wsparcia oferowanego przez nowe Centrum Organizacji Pozarządowych. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną aby skorzystać z lokalu należy się wcześniej umówić.

Bieżące komunikaty dotyczące zasad korzystania z lokalu w czasie epidemii będą dostępne na profilu lokalu na Facebook’u (https://www.facebook.com/lokalwbytomiu). Wszelkie informacje można również uzyskać za pośrednictwem maila lokal.wbytomiu@gmail.com, Fanpage’a lub dzwoniąc pod numer telefonu: 32 786 84 60

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content