play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„LOT na Wakacje” z Katowice Airport

today24 kwietnia 2021

Background

Narodowy przewoźnik uruchomił z Pyrzowic sprzedaż czterech dodatkowych, regularnych tras wakacyjnych.

18 czerwca br. odbędzie się pierwszy lot na grecką wyspę Samos, będzie można tam polecieć z Katowice Airport w piątki, do 24 września. 19 czerwca br. wystartuje połączenie do Barcelony, które obsługiwane będzie w każdą sobotę do 2 października. Dzień później odbędzie się pierwszy rejs do greckiego portu lotniczego Aktion, który obsługuje miejscowość Preweza (do 3 października, w każdą niedzielę). Czwarty nowy kierunek to grecka Kalamata, która wystartuje 22 czerwca i obsługiwana będzie w każdy wtorek do 28 września.

– Podobnie jak w ubiegłym roku, porty regionalne stanowią istotną część naszej siatki wakacyjnej, mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu PLL LOT ds. Handlowych. – Dzięki znakomitej współpracy z lotniskiem w Katowicach możemy pasażerom z południa Polski zaproponować aż dwanaście popularnych wśród turystów kierunków m.in. w Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Jestem przekonany, patrząc na rosnące tempo szczepień i stopniowe luzowanie obostrzeń w Europie, że będą się one cieszyły dużym zainteresowaniem zarówno ze strony touroperatorów, jak również indywidualnych pasażerów, dodaje przedstawiciel PLL LOT.

Tegoroczna oferta narodowego przewoźnika z Pyrzowic w ramach projektu „LOT na Wakacje” obejmuje aktualnie 12 kierunków. Pozostałe trasy, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 r., to:  Ateny (od 3 czerwca do 3 października), Burgas  (od 28 maja do 2 października), Korfu (od 29 maja od 2 października), Majorka (od 2 czerwca do 29 września), Olbia (od 2 czerwca do 29 września), Rodos (od 29 maja do 2 października ), Saloniki (od 2 czerwca do 29 września) i Warna (od 1 czerwca do 1 października). Pyrzowickie trasy w ramach oferty obsługiwane będą Boeingami 737-800 lub 737 Max 8.

– Współpraca Katowice Airport z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT układa się dobrze. Narodowy przewoźnik jest aktywny w Pyrzowicach i to zarówno na rynku przewozów regularnych, jak i czarterowych. W tym pierwszym segmencie, to nie tylko obsługa trasy do Warszawy ale także atrakcyjna i bogata letnia siatka połączeń regularnych w ramach „Lot na Wakacje”, mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. I dalej: – W pierwszej, zeszłorocznej edycji projektu, na jedenastu kierunkach, PLL LOT przewiózł z i do Katowice Airport prawie 22 tysiące podróżnych. (…) Narodowy przewoźnik jest także wyraźnie obecny w pyrzowickim segmencie czarterów. (…) na przełomie lutego i marca zdecydował się na zbazowanie w Pyrzowicach Boeinga 787-8 Dreamliner, którym na zlecenie biur podróży obsługuje dalekodystansowe połączenia czarterowe do Dominikany i Meksyku, a od sezonu Zima 2021/2022 będzie latał także na Malediwy.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 r. z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 mln w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 r. zakładała przewiezienie 5,5 mln podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów.

źródło/foto: Katowice Airport

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content