play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Lot pod warunkiem negatywnego testu. Punkt wymazowy na lotnisku w Pyrzowicach

today28 stycznia 2021

Background

Co raz więcej państw zezwala na wjazd na swoje terytorium po okazaniu świeżego, negatywnego testu na koronawirusa. Taką konieczność ostatnio wprowadziła między innymi Holandia i ta sytuacja dotyczy również osób korzystających z samolotów.

Dla pasażerów wybierających się właśnie do Holandii na lotnisku w Pyrzowicach przygotowano specjalny punkt wymazowy.

– To państwo wprowadziło wymóg posiadania przed podróżą lotniczą negatywnego testu na koronawirusa, który został wykonany nie wcześniej niż 4 godziny przed wylotem. Na pyrzowickim lotnisku test można wykonać od  4 godzin do 60 minut przed rozkładową godziną odlotu bezpośrednich rejsów do Holandii – mówi Radiu Piekary Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport.

Badania są odpłatne i należy się na nie stawić odpowiednio wcześniej, co najmniej godzinę przed planowanym wylotem.

– Punkt wymazowy zlokalizowany jest w kontenerze przed terminalem pasażerskim, a koszt badania to 120 złotych. Preferowana jest płatność kartą. W tej cenie uzyskujemy zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, potwierdzające uzyskany wynik testu i jest ono przekazywane drogą elektroniczną, w ciągu 40 minut od pobrania materiału – dodaje Piotr Adamczyk z biura prasowego lotniska.

Ze względu na trudną sytuację pandemiczną w Europie branża lotnicza na kontynencie znajduje się w fazie drugiego lockdownu. Dlatego siatka połączeń regularnych Katowice Airport jest ograniczona do czterech tras, to jest Dortmundu, Eindhoven, Londynu-Luton i Warszawy. Ponadto z Pyrzowic wykonywane są połączenia na zlecenie biur podróży. Obecnie z

Katowice Airport realizowanych jest 15 rejsów w ruchu pasażerskim tygodniowo. Dla porównania w ostatnim tygodniu stycznia 2020 roku było ich 250.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content