play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Lotniska w Polsce zamknięte dla samolotów z Wielkiej Brytanii

today7 stycznia 2021

Background

Ważne zmiany dla podróżnych. Rząd przedłuża zakaz lotów z Wielkiej Brytanii. Dziś weszło w życie rozporządzenie w tej sprawie.

Do 13 stycznia włącznie został przedłużony zakaz lotów pasażerskich do Polski, z jednego z kluczowych dla krajowych lotnisk rynku – to jest z Wielkiej Brytanii. Ponadto pamiętajmy o tym, że do 17 stycznia podróżni przybywający do Polski transportem zbiorowym, w tym samolotami objęci są obowiązkową 10- dniową kwarantanną. – mówi nam Piotr Adamczyk z Katowice Airport.

Informacja o przedłużającym się zakazie przyjmowania lotów z tego kierunku nie napawa optymizmem, bo nowy rok dla branży nie zwiastuje poprawy:
Te liczne obostrzenia epidemiczne takie jak obowiązkowe testy lub kwarantanna, które obowiązują w większości państw europejskich powodują, że w styczniu w Katowice Airport obsłużonych zostanie do 20 tysięcy pasażerów. To jest o 270 tysięcy mniej niż w styczniu 2020roku. – podsumowuje Adamczyk.
Zakaz przyjmowania lotów z Wielkiej Brytanii spowodowany jest trwającą tam kolejna falą zakażeń. W miniony wtorek brytyjskie służby odnotowały rekordową liczbę ponad 60 tysięcy nowych przypadków.

zdjęcie: Katowice Airport 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content