play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Lotnisko w Pyrzowicach: Rośnie liczba obsługiwanych pasażerów

today12 sierpnia 2021

Background

Okres wakacyjną szansą dla lotnisk na odbicie się od dna w czasie pandemii. W Pyrzowicach lipiec był miesiącem, który dał nadzieje, że sytuacja powoli wraca do normy. Podobnie ma być też w sierpniu.

– Jeśli chodzi o dzisiejszą sytuację portu, to myślę, że ona patrząc na to co się dzieje na rynku jest dobra a może nawet bardzo dobra. W ubiegłym miesiącu obsłużyliśmy ponad 400 tysięcy pasażerów i kolejne miesiące będą też dobre dla Pyrzowic. Obsłużymy ponad 450 tysięcy pasażerów a cały rok zamkniemy na poziomie 2-2,5 miliona pasażerów. – Tłumaczy Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza Katowice Airport i dodaje, że powrót do normalności potrwa kilka lat:

– Pandemia bardzo mocno ograniczyła możliwości rozwoju lotnisk nie tylko w Polsce ale i w Europie. Odbudowa tego ruchu potrwa moim zdaniem w naszym porcie co najmniej 2 lata. Myślę, że w 2023 roku odbudujemy ruch na poziomie 2019 roku czyli sprzed pandemii. Już dzisiaj widać symptomy, że Pyrzowice są bardzo mocnym portem. Dlaczego tak twierdzę? Dlatego, że w lipcu obsłużyliśmy prawie 70% tego co obsługiwaliśmy przed COVID-em.

Ruch udało się na razie odbudować w okresie wakacyjnym. Spora w tym zasługa czarterów, które realizują biura podróży.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content