play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

„Łowcy Głów” wytropili mieszkańca Wodzisławia. Ukrywał się 8 lat

today22 marca 2021

Background

Śląscy „Łowcy Głów” doprowadzili do zatrzymania 50-latka z Wodzisławia Śląskiego, który poszukiwany był 10 listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. 

Ścigany na terenie całej Europy

Mężczyzna był poszukiwany od 8 lat. Sąd wydał za nim 10 listów gończych oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Poza tym 50-latek wprowadzony był do wszystkich baz danych, z których korzystają państwa członkowskie Interpolu, dlatego w przypadku legitymowania w którymkolwiek z blisko 200 krajów, policjanci otrzymaliby informację o tym, że ukrywa się on przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego poszukiwany był za liczne oszustwa, podrabianie dokumentów, przywłaszczenia, znieważenie funkcjonariusza publicznego, a także kradzieże, groźby karalne i uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Śląscy „Łowcy Głów” doprowadzili do zatrzymania

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy pracowali nad sprawą poszukiwawczą, wpadli na trop 50-latka. Śląscy „Łowcy Głów” byli niemal pewni, że mężczyzna ukrywa się na terenie Wielkiej Brytanii.

Kryminalni nawiązali współpracę z oficerem łącznikowym polskiej Policji w Londynie, za którego pośrednictwem przekazano posiadane informacje brytyjskim policjantom. Oficer łącznikowy od początku koordynował współpracę brytyjskich i śląskich policjantów, dzięki czemu ustalenia obu stron szybko trafiały do śledczych.

Wspólne działania stróżów prawa doprowadziły do zatrzymania 50-latka. W ubiegły wtorek mężczyzna wpadł w ręce policjantów w miejscowości Alcester w hrabstwie Warwickshire, gdzie pracował w lokalnej firmie jako kierowca wózka widłowego.

Okazało się, że poszukiwany mieszkał nieopodal miejsca pracy. Wynajmował domek letniskowy na dużej farmie, położonej z dala od aglomeracji miejskiej. By utrudnić jego namierzenie, przy zawarciu umowy najmu, posłużył się nie swoimi danymi osobowymi.

50-latek znajduje się obecnie w areszcie w Wielkiej Brytanii i oczekuje na ekstradycję do Polski.

 

Źródło: Śląska Policja/Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content