play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Łowił ryby nad zalewem w powiecie tarnogórskim. 66-latek nie żyje

today14 lipca 2021

Background

Tragedia w powiecie tarnogórskim. Wczoraj wieczorem z zalewu w Kamieńcu wyłowiono ciało 66-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Policjanci z tarnogórskiej komendy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. To już kolejna ofiara wody w gminie Zbrosławice.

Wczoraj tuż przed godziną 20:00 dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał informacje, że w zalewie w Kamieńcu (gmina Zbrosławice) ma pływać ciało mężczyzny. Na miejscu interwencji oprócz policjantów obecni byli strażacy, którzy wyłowili mieszkańca powiatu tarnogórskiego ze stawu. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 66-latek był widziany przez najbliższą rodzinę tego samego dnia w południe. Mężczyzna prawdopodobnie poszedł łowić ryby. Niestety nikt nie widział, jak wpadł do wody. Prokurator zarządził sekcję zwłok celem sprawdzenia okoliczności, które mogły się przyczynić do utonięcia mężczyzny. To już kolejna ofiara wody w gminie Zbrosławice. Pierwsze utonięcie miało miejsce pod koniec czerwca bieżącego roku na akwenie w Wieszowie. Utonął tam 75-letni mężczyzna z Zabrza, który próbował wyciągnąć z wody wędkę.

Przyczyny utonięć od lat są podobne: alkohol, kąpiele w miejscach niestrzeżonym, zabronionych, nieostrożność podczas przebywania nad wodą, lekkomyślność i przecenienie swoich umiejętności pływackich. Do tego dochodzi lekceważenie zasad bezpieczeństwa kąpieli.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content