play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Lubliniec: Kradł, wyłudzał, oszukiwał. 29-latek w rękach policji ZDJĘCIA

today29 stycznia 2020

Background

Kradł, wyłudzał, oszukiwał. 29-latek w rękach policji. Mężczyzna usłyszał w sumie 12 zarzutów, za które grozi mu kara nawet 10-letniego pobytu w więzieniu. Wszystko wskazuje na to, że osób pokrzywdzonych przez mężczyznę może być dużo więcej, dlatego policjanci apelują do nich o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany w 2019 roku na terenie powiatu lublinieckiego miał dopuścić się szeregu przestępstw, w tym kradzieży i oszustw. W maju włamał się do jednego z garaży na terenie Lublińca, z którego dokonał kradzieży kompresora o wartości 5 tyś. zł. W tym samym czasie miał też dokonać przywłaszczenia sprzętu elektronicznego o wartości 1400 zł.

W lipcu i sierpniu dokonał również kradzieży dwóch telefonów komórkowych oraz przywłaszczył rower trekingowy. Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że 29-letni mieszkaniec Lublińca działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych wyłudzał od różnych osób pieniądze pobierając zaliczki za towary, których nigdy nie miał zamiaru dostarczyć – np. oferował sprzedaż drewna opałowego czy też „pomagał” w zakupie telefonu komórkowego.

Lublinieccy śledczy ustalili, że mężczyzna działał również poza terenem powiatu lublinieckiego, dlatego też apelują do wszystkich osób, które w ostatnim czasie zostały oszukane w podobny sposób i proszą pokrzywdzonych o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, ul. Oświęcimska 6.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content