play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ludzie na ulicach. Dwie manifestacje w Katowicach

today10 sierpnia 2020

Background

Już dziś wieczorem odbędą się dwie manifestacje w Katowicach. Obie będą dotyczyć  weekendowych wydarzeń do których doszło w Warszawie. Jedna pod hasłem „Nikogo nie zostawimy – Wszystkich nas nie zamkniecie.”, druga „Już dość LGBT: Margot Raskolnikow naszych czasów”.

 

Głównym organizatorem jednej z manifestacji jest stowarzyszenie „Nie składamy parasolek”. Jak mówią organizatorzy, protestem chcą wesprzeć Margot, aresztowaną aktywistkę LGBT oraz osoby które protestowały w Warszawie przeciwko jej zatrzymaniu. Zdaniem protestujących działania warszawskiej policji były niewspółmierne do wykroczeń.

– Jeśli są to osoby pokojowo nastawione i nie mają broni oraz złych intenicji a policja robi łapankę to normalny człowiek tego nie może pojąć. Te osoby są traktowane jak mordercy – mówi Anna Wiśniewska, współorganizatorka dzisiejszego protestu.

Tej samej sytuacji dotyczyć będzie protest środowisk narodowych. Na ich komentarz wciąż czekamy. Jak czytamy na stronie wydarzenia, ich zdaniem „Margot to kryminalista, który powinien zostać ukarany. Dziś spotkają się po to, by głośno to powiedzieć”. Oba protesty odbędą się w centrum Katowic około godziny 19:00. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content