play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Luksusowy Mercedes skradziony w Rudzie Śląskiej. Doszło też do pobicia

today20 września 2021

Background

Dzięki szybkiej reakcji polskich i czeskich policjantów, skradziony w Rudzie Śląskiej luksusowy Mercedes został odzyskany, a jeden ze złodziei zatrzymany. Dyżurny z Rudy Śląskiej otrzymując zgłoszenie o kradzieży samochodu wiedział, że potrzebna jest natychmiastowa reakcja. Do pościgu za uciekającymi skradzionym autem złodziejami włączyli się śląscy i czescy policjanci.

Dyżurny rudzkiej komendy, przed godziną 22.00, otrzymał informację, że na myjni samoobsługowej w Kochłowicach doszło do pobicia i kradzieży samochodu marki Mercedes o wartości ponad miliona złotych. Do poszukiwań samochodu zostali skierowani policjanci z Rudy Śląskiej i Katowic, a kolejny patrol zbierał informacje od pobitego użytkownika samochodu. Z dyżurnym rudzkiej komendy skontaktował się właściciel Mercedesa, który przekazywał pozycje samochodu odczytywaną ze specjalnej aplikacji monitorującej pojazd. Mundurowi z autostradówki rozpoczęli pościg za skradzionym samochodem, złodziej jednak uciekł autostradą A1 do Czech.

W tym samym czasie za pośrednictwem policjantów ze Wspólnego Punktu Kontaktowego w Chotěbuz, w którym policjanci z Czech i Polski razem współpracują, zorganizowano blokadę na czeskiej autostradzie D1 i zatrzymano złodzieja w skradzionym mercedesie. Rudzcy policjanci i prokurator zajmujący się tą sprawą uzyskali już Europejski Nakaz Aresztowania na pochodzącego z Rosji 31-letniego złodzieja. Wkrótce luksusowy Mercedes wróci do właściciela, a sprawca rozboju i kradzieży samochodu trafi przed polski wymiar sprawiedliwości.

Fot: zdjęcie poglądowe

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content