play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

LUPIN z Gliwic. Kradł rowery i elektronarzędzia pod osłoną nocy!

today4 sierpnia 2021

Background

Podejrzany wchodził do klatek schodowych, forsując specjalnym narzędziem elektrozaczepy zamków domofonowych, a potem włamywał się do piwnic.

 


Policjanci kończą właśnie sprawę mieszkańca Gliwic, podejrzanego o liczne kradzieże i włamania. W jego zainteresowaniu znajdowały się szczególnie elektronarzędzia, które zabierał z placów budowy. A także rowery stojące na klatkach schodowych i w piwnicach.

Sprawca działał przede wszystkim na terenie Łabęd i Szobiszowic, ale także w innych dzielnicach miasta. Zawsze sam, pod osłoną nocy. Dobrze się maskując. Na szczęście gliwickim detektywom udało się złożyć wszystkie części układanki. Odkryli, kim jest tajemniczy przestępca.

Pod koniec lipca, gdy stróże prawa mieli już pewność, postanowili złożyć mu niezapowiedzianą poranną wizytę.

 


42-latek był widokiem śledczych bardzo zaskoczony. Początkowo zaprzeczał i odmawiał współpracy, ale zdanie zmienił w obliczu przedstawionych mu dowodów. Wiedział również, że jako osoba już wcześniej karana, nie przyznając się, tylko pogorszy swoją sytuację.

Mężczyzna wskazał więc kryminalnym miejsca swoich działań.

Przeszukano należące do podejrzanego lokale, czyli wynajmowany przez niego garaż w Szobiszowicach. Zabezpieczono wiele kradzionych przedmiotów. Część z nich nie została nawet zgłoszona. Właściciele dopiero od policjantów dowiadywali się, że na odbiór czeka ich wcześniej skradzione mienie.

Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów i odpowie teraz przed sądem.

 

Fot: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content