play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Luty da nam popalić – już dziś w nocy silny mróz. A może być jeszcze zimniej

today1 lutego 2021

Background

Dziś w nocy miejscami było -15, a nawet do trzydziestki poniżej zera może spaść temperatura powietrza w lutym – wynika z eksperymentalnej prognozy długoterminowej, mówią synoptycy z IMGW.

Trzeba uważać na siebie, ale też zwracać uwagę na innych. Taka pogoda jest szczególnie niebezpieczna dla osób bezdomnych. Spadki temperatury do kilkudziesięciostopniowego mrozu mają być krótkie. Prawdopodobnie dosypie też śniegu – w większości kraju spodziewane są opady, dochodzące miejscami nawet do 45 centymetrów.

Już teraz warunki drogowe nie należą do najbardziej sprzyjających. Ślisko jest zarówno na drogach jak i na chodnikach. Oblodzenie jest częstym powodem wypadków i urazów, warto więc zachowywać ostrożność przy przemieszczaniu się.

Właściciele nieruchomości muszą pamiętać, że do ich obowiązków należy dbanie o chodniki przylegające do terenu ich posesji – muszą usuwać z nich zalegający śnieg i lód, by zapewnić bezpieczeństwo pieszym, którzy z nich korzystają. W przypadku zaniedbania ze strony właściciela nieruchomości, kiedy wydarzy się wypadek, poszkodowany pieszy może ubiegać się o odszkodowanie właśnie od niego.

Warto też przypomnieć pechowym kierowcom, że w uruchomieniu samochodu o poranku pomocna może się okazać Straż Miejska, wielu śląskich miast. Mundurowi interweniują, kiedy „przeziębione” akumulatory odmawiają posłuszeństwa.

Dziś także mroźny dzień, za to od wtorku temperatura zacznie się podnosić. W środę nawet do siedmiu stopni na plusie, więc na zimowe warunki w lutym przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content