play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Luzowanie obostrzeń. Kolejne zmiany w ten weekend

today12 czerwca 2021

Background

Rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw i kolejne luzowanie obostrzeń. Wchodzi w życie już w ten weekend – czynne mogą być otwarte strefy gastronomiczne w kinach i teatrach.

Liczba zakażeń spada, coraz więcej zaszczepionych. Rząd zdecydował się na przyspieszenie w terminarzu znoszenia niektórych pandemicznych obostrzeń. Zmiany wchodzą w życie jutro, opublikowano je już w Dzienniku Ustaw.

Co się zmienia?

Zmiany wchodzą w życie 13 czerwca. Te pierwsze mówią o otwarciu stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach. Więcej wiernych także będzie mogło przebywać w kościołach – do 50 proc. obłożenia miejsca kultu.

Więcej od ostatniej soboty czerwca

Nieco więcej zmian – w tym poniesienie limitów osób – od ostatniej soboty czerwca. Wtedy zajmować będzie można trzy czwarte przygotowanych miejsc w kinach i teatrach. Do obowiązujących limitów nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione. Uruchomione zostaną też, pod warunkiem zachowania limitów, m.in dyskoteki, wesołe miasteczka, parki rozrywki czy pokoje zagadek. Nowe przepisy podnoszą limity uczestniczących m.in. w kościołach, hotelach, kinach, siłowniach, klubach fitness a także w transporcie i gastronomii.

Wieczorem opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie z dnia 6 maja 2021 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content