play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Mają tę moc! Wielki sukces polskich wioślarzy w Tokio

today23 lipca 2021

Background

Nie było jeszcze oficjalnego otwarcia, a już polscy sportowcy dają nam powód do dumy! Wioślarze pokazali klasę, już po pierwszych zmaganiach na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

 

Za nami już kapitalny występ polskich wioślarzy. Dwie czwórki wywalczyły awans do finału. W rywalizacji czwórek podwójnych mężczyzn, Polacy w składzie Dominika Czaji, Wiktora Chabela, Szymona Pośnika i Fabiana Barańskiego triumfowali w swoim wyścigu przedbiegów. Biało-Czerwoni zajęli 1 miejsce i awansowali do finału zmagań.

 

Z kolei w rywalizacji czwórek podwójnych kobiet, Polskę reprezentowały Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Przegrały tylko z Chinkami.

– Na łódce czuliśmy się dobrze. Było co prawda trochę nerwowości przed startem, bo mieliśmy problemy ze sterem, ale udało nam się szybko to naprawić. Udało nam się zrealizować nasz plan na wyścig. Konsekwentna jazdą w środku przesunęliśmy się na pozycje dającą awans, a na finiszu zostawiliśmy sobie tyle sił, że byliśmy w stanie wyprzedzić Włochów. Boczny wiatr wieje tutaj praktycznie cały czas, przez tor jest bardzo ciężki i trudny technicznie. Dlatego dobrze jest zajmować pierwsze miejsca i płynąć potem na lepszym torze – skomentował udany występ Szymon Pośnik, członek czwórki podwójnej.

 

Otwarcie Igrzysk

Już dzisiaj, punktualnie o godzinie 13:00 czasu polskiego, odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio.

To już trzydziesta druga impreza tej rangi w nowożytnej historii świata. W niecodziennych okolicznościach związanych z pandemią koronawirusa, niestety bez udziału kibiców, przedstawiciele 205 krajów będzie rywalizowało o medale.

Zawodnicy będą rywalizowali w 339 konkurencjach w 37 dyscyplinach sportowych.

Poza tym pojawiał się szereg nowych konkurencji, jak  koszykówka trzy na trzy, sztafeta mieszana cztery razy po sto metrów stylem zmiennym, kolarstwo bmx freestyle oraz mikst tenisa stołowego.

 

Fot: Facebook/ Wrocławskie Towarzystwo Wioślarskie

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content