play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Maleńka Oliwka walczy o najdroższy lek świata! Brakuje 8 milionów

today5 października 2020

Background

Maleńka Oliwka walczy o najdroższy lek świata! Brakuje 8 milionów…Wśród akcji charytatywnych, jest i ta w Orzechu. Odbędzie się w sobotę, 10 października na terenie boiska sportowego.

Największą szansą dla Oliwki jest najdroższe leczenie świata, które dopiero od niedawna dostępne jest w Polsce.

U kilkumiesięcznej Oliwii z Boguchwałowic, zdiagnozowano najgorszą postać rdzeniowego zaniku mięśni – SMA1. Terapia genowa, która mogłaby pomóc dziewczynce, kosztuje 9 milionów złotych. Zainicjowano internetową zbiórkę. Organizowane są też akcje charytatywne, z których dochód zasila zrzutkę. Najbliższe wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 października w Orzechu.

Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla całych rodzin. Początek wydarzenia zaplanowano o godzinie 13:00 na boisku w Orzechu. W meczu charytatywnym LSK Sokół Orzech podejmie Ruch Radzionków (roczniki 2010 i 2011). Równolegle odbędzie się charytatywny mecz koszykówki rodzice kontra dzieci na boisku szkolnym. O 14:00 rozpocznie się część artystyczna. Będą pokazy karate, tańca i gimnastyki akrobatycznej. O 15:30 wystąpi Krzysztof Respondek, później grupa wokalna „Sing Kids”, a o 17:00 na scenie znów pojawi się Krzysztof Respondek. Na zakończenie przewidziano pokazy psów ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechu. Atrakcje towarzyszące to kiermasz rękodzieła, wystawa motocykli, zabawy sportowe, dmuchany zamek i wóz strażacki.

Link do zbiórki https://www.siepomaga.pl/oliwka

Fot: https://www.siepomaga.pl/oliwka

 

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content