play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

„Mamo! Tato! Włącz Teatr!” Gliwicka scena z ofertą dla najmłodszych

today19 maja 2020

Background

„Mamo! Tato! Włącz Teatr!” Gliwicka scena z ofertą dla najmłodszych.  Od maja do końca października na „internetowej scenie” pojawią się nagrania pełnowymiarowych spektakli dla młodych widzów z repertuaru Teatru Miejskiego w Gliwicach. To spektakle zarówno już grane i cieszące się dużym powodzeniem, jak też  tytuły, które były w trakcie produkcji, a których premiery zostały odwołane i przesunięte z powodu ogłoszonej epidemii („Alicja w krainie dziwów”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Pod Kolor”).

Projekt „Mamo! Tato! Włącz Teatr!” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych widzów i ich opiekunów. Zmuszeni do blisko półrocznej przerwy w repertuarze pragniemy zapewnić naszym widzom stały, nieodpłatny, dostęp do naszych spektakli, zapewniając jak najwyższy poziom artystyczny nagrań.  Projekt jest kontynuacją naszej strategii rozwoju widowni i edukacji teatralnej, w której wzmocnienie elektronicznych kanałów komunikacji daje nową możliwość zbudowania stałej relacji z widzami – mówi dyrektor Teatru, Grzegorz Krawczyk.

Dobrą okazją do realizacji projektu są nadchodzące wakacje, podczas których zapewne spora część młodej widowni pozostanie w domu. „Może dzięki naszym spektaklom będą miały możliwość odbycia wielu niezapomnianych podróży w świat wyobraźni i dobrych emocji”- mówi Daniel Arbaczewski, koordynator projektu

Projekt Teatru Miejskiego w Gliwicach zatytułowany „Mamo! Tato! Włącz Teatr!” otrzymał dofinansowanie w wysokości 75 tyś. zł w ramach programu „Kultura w sieci”, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło  kilka tysięcy wniosków z całego kraju. W finale komisja konkursowa przyznała 1182 dotacje. Projekt teatru Miejskiego w Gliwicach uzyskał bardzo wysoką notę punktacyjną, gdyż znalazł się na 31 pozycji wśród wszystkich przedsięwzięć, które otrzymały ministerialne dofinasowanie.

Szczegóły na FB teatru oraz internetowej stronie.

fot. Teatr Miejski w Gliwicach /Astashow Studio

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content