play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

„Mamo! Tato! Włącz Teatr!”- spektakle dla dzieci w sieci

today26 czerwca 2020

Background

„Mamo! Tato! Włącz Teatr!”- spektakle dla dzieci w sieci. Od kilku dni najmłodsi widzowie mają możliwość oglądania pierwszego spektaklu w teatralnym cyklu. Na kanale Facebook i Youtube Teatru Miejskiego w Gliwicach jest już dostępny premierowy spektakl „Pod Kolor” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Zupełnie nieodpłatnie i bez logowania.

„Mamo! Tato! Włącz Teatr!”- spektakle dla dzieci w sieci. „Pod Kolor”  to spektakl, w którym dzieci bawią się kolorami, wyobraźnią i kształtami ale też…uczą się angielskiego. Przedstawienie jest doskonałym narzędziem edukacyjnym zarówno dla rodziców, jak też nauczycieli, pedagogów oraz lektorów języka angielskiego. Forma spektaklu online pozwala na oglądanie go kawałek po kawałku, w czasie kilku wieczorów (lub poranków) czy powtarzanie w nieskończoność ulubionych scen. Twórcy spektaklu namawiają również do traktowania spektaklu jako inspiracji do zabawy z maluchami, przenoszenia oglądanych scen i działań na swój domowy dywan, czy szukania własnych, nieodkrytych jeszcze przez nas pomysłów na wykorzystanie poduszek, kolorów, kształtów.

Od września spektakl będzie dostępny na żywo w repertuarze Teatru Miejskiego, a już 5 lipca  o 16.00 pojawi się w sieci kolejny tytuł w naszym projekcie „Mamo! Tato! Włącz Teatr”. Będzie to spektakl, który część naszych widzów już zna i cały czas nuci w głowie zasłyszane w nim melodie. Mowa tu o przedstawieniu „Tuwim dla dzieci” w reż. Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl dla widzów od lat 5 to wręcz musicalowa podróż przez najsłynniejsze wiersze Juliana Tuwima. Ale jest też kilka utworów, które nasi mali i duzi widzowie będą mogli odkryć po raz pierwszy. W spektaklu bawimy się teatrem przedmiotu, pojawiają się formy lalkowe czy też zabawne kostiumy przemieniające naszych aktorów na przykład w… warzywo.

Dla fanów baśni H.Ch. Andersena i trochę starszych widzów już dziś zapowiadamy spektakl „Mała Syrena” w reż. Martyny Majewskiej. Spektakl będzie dostępny w sieci już w sierpniu.

Dostęp i linki do spektakli znajdują się na stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl

Cały projekt „MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!” powstaje w ramach i dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura w sieci” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

 

fot. Jeremi Astaszow/ Teatr Miejski w Gliwicach

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content