play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Mamy kilkaset tysięcy niewykorzystanych szczepionek. Dziś kolejne zapisy

today22 marca 2021

Background

Dziś ruszają zapisy kolejnej grupy na szczepienia przeciw COVID-19. Proces masowego szczepienia populacji naszego kraju nieco zwolnił w ostatnich dniach – część osób mogących się już poddać szczepieniu, zrezygnowało po medialnych doniesieniach dotyczących preparatu AstraZeneca.

Urodzeni w 1955 i 1956 roku – od dziś mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Dodatkowo, od jutra zarejestrować mogą się też urodzeni między 1957 a 1961 rokiem. Rząd w miniony weekend rozszerzył listę – robi to z tego powodu, że wielu osób nie zjawiło się na szczepienie preparatem firmy AstraZeneca. Nie ulegajmy niepotrzebnej panice, apeluje minister Michał Dworczyk:

– W ostatnich dniach o kilkadziesiąt procent wzrosła liczba osób, które mimo umówienia się na szczepienie szczepionką tej firmy, nie pojawiają się. Mamy kilkaset tysięcy szczepionek, które leżą w punktach szczepień i które nie zostały wykorzystane, bo właśnie pacjenci nie zjawili się.

Europejska Agencja Leków pozytywnie ocenia preparat AstraZeneca i rekomenduje wykonywanie nią szczepień. Po tej deklaracji, niemal wszystkie kraje wznowiły szczepienia tym preparatem.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content