play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Mamy kilkaset tysięcy niewykorzystanych szczepionek. Dziś kolejne zapisy

today22 marca 2021

Background

Dziś ruszają zapisy kolejnej grupy na szczepienia przeciw COVID-19. Proces masowego szczepienia populacji naszego kraju nieco zwolnił w ostatnich dniach – część osób mogących się już poddać szczepieniu, zrezygnowało po medialnych doniesieniach dotyczących preparatu AstraZeneca.

Urodzeni w 1955 i 1956 roku – od dziś mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Dodatkowo, od jutra zarejestrować mogą się też urodzeni między 1957 a 1961 rokiem. Rząd w miniony weekend rozszerzył listę – robi to z tego powodu, że wielu osób nie zjawiło się na szczepienie preparatem firmy AstraZeneca. Nie ulegajmy niepotrzebnej panice, apeluje minister Michał Dworczyk:

– W ostatnich dniach o kilkadziesiąt procent wzrosła liczba osób, które mimo umówienia się na szczepienie szczepionką tej firmy, nie pojawiają się. Mamy kilkaset tysięcy szczepionek, które leżą w punktach szczepień i które nie zostały wykorzystane, bo właśnie pacjenci nie zjawili się.

Europejska Agencja Leków pozytywnie ocenia preparat AstraZeneca i rekomenduje wykonywanie nią szczepień. Po tej deklaracji, niemal wszystkie kraje wznowiły szczepienia tym preparatem.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content