play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Mapping „Miłość Blanki i Guida” w Świerklańcu

today3 lipca 2022

Background

Mapping „Miłość Blanki i Guida” wyświetlony wczoraj na fasadzie Pałacu Kawalera w Świerklańcu cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko osób, które miały okazję podziwiać go na żywo, ale również internautów.

Pokaz mappingowy zorganizowany przez stowarzyszenie Wrazidlok przy wsparciu środków z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego obserwowany był wczoraj przez gości licznie zgromadzonych w świerklanieckim parku.

Mapping „Miłość Blanki i Guida” – oprawa zrobiła wrażenie

Wydarzenie, którego pomysłodawcą było stowarzyszenie Wrazidlok było artystyczną ucztą i przykuło uwagę gości parku w Świerklańcu. Pokaz rozpoczął się od marszu z pochodniami, na czele którego szli Izabela Domogała – członek zarządu województwa śląskiego i Marek Cyl – wójt gminy Świerklaniec. Nie mogło zabraknąć tam pomysłodawcy tego projektu – dr. Łukasza Zimnocha – prezesa stowarzyszenia Wrazidlok. W korowodzie nie zabrakło też aktorów przebranych w stroje z epoki oraz członków Chóru Mieszanego Klaster, który wystąpił przed opisywanym przemarszem.

Następnie przyszła pora na okolicznościowe wystąpienia. Prezes Zimnoch podkreślił, że realizacja zadania nie byłaby możliwa bez środków z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, głos zabrała także przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego:

-Dziękuję pomysłodawcy za kreatywność, wspaniały pomysł, że możemy pokazywać park w Świerklańcu wieczorową porą i bardzo się cieszę, że przez kolejne pół roku będziemy mogli oglądać to wspaniałe widowisko. Cieszę się bardzo i gratuluję wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w głosowaniu, bo to dzięki Państwu – środki finansowe to jedna rzecz, ale to Państwo zdecydowaliście, że to wspaniałe wydarzenie będzie miało miejsce właśnie tutaj – w świerklanieckim parku – mówiła podczas wczorajszej uroczystości Izabela Domogała – członek zarządu województwa śląskiego.

Podziękowania złożono także na ręce Marka Cyla – wójta Świerklańca, który – podkreślił, że gmina drugi rok z rzędu współpracuje ze stowarzyszeniem Wrazidlok

-To drugi rok współpracy ze stowarzyszeniem Wrazidlok, które otwiera i przybliża pałac i park w Świerklańcu. Dzisiaj jest ten dzień, kiedy obchodziliśmy tutaj w parku piąte urodziny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, której gmina jest członkiem. To jest zwieńczenie – mówił wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl. -Myślę, że przed nami świetlana przyszłość ze stowarzyszeniem Wrazidlok – dodał.

W trakcie wyświetlania materiału dotyczącego zarówno Pałacu Kawalera, jak i głównych bohaterów – Blanki de Paivy oraz Guida Henckela von Donnersmarcka odtworzona została narracja, która przybliżyła historię osób ściśle związanych ze Świerklańcem, o czym można przekonać się, oglądając materiał wideo zamieszczony w mediach społecznościowych Radia Piekary.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content