play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Maraton jesienią – zapisy już

today28 stycznia 2021

Background

Wychodząc naprzeciw sportowym planom biegaczy, którzy planują swoje aktywności na cały rok, a także wzmacniając w nich motywację do treningów, organizator Silesia Marathon uruchomił zapisy na wszystkie trzy dystanse, które będą rozgrywane w ramach tegorocznej imprezy, 3 października.

Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim było zorganizowanie bezpiecznego, ale i największego maratonu w Polsce, ambicje organizatorów nie maleją. W bieżącym roku jednym z ich głównych celów jest powtórzenie tego dokonania – w nadziei , że już bez pandemii. Przygotowując się na rekord frekwencyjny, zwiększone zostały limity numerów startowych.

W 2021 r. w maratonie udział wziąć może 5 tys. zawodników, w półmaratonie – 8 tys. osób, natomiast z 50 km ultramaratonem zmierzyć będzie się mogło 1 tys. śmiałków. Zapisy drogą elektroniczną będą prowadzone do 15 września.  Zmianie nie ulega lokalizacja startu i mety biegów, które znajdować będą się na terenie Stadionu Śląskiego. Link do zapisów: https://silesiamarathon.pl/rejestracja/#/

Silesia Marathon jest jedynym w Polsce i Europie biegiem maratońskim prowadzonym ulicami czterech miast (Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów). To największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce. Od pierwszej edycji Silesia Marathon jest ściśle związany z Parkiem Śląskim. To właśnie na terenie Parku, 13 lat temu rozpoczęła się historia biegu. Od kilku zaś lat, zawodnicy  pokonują tam ostatnie kilometry swojego dystansu, finiszując na bieżni Stadionu Śląskiego.

źródło: UM Katowice, fot: Silesia Marathon

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content