play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Marihuana, amfetamina i ekstazy na ulicach Zabrza

today20 stycznia 2020

Background

W ciągu ostatniego weekendu zabrzańscy policjanci podczas wykonywani swoich obowiązków zatrzymali aż 4 osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Do zatrzymań doszło podczas typowych policyjnych czynności jak legitymowanie czy obsługa zgłoszonych interwencji. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Zabrza.

Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 19 do 41 lat. Każdy z nich wpadł niejako przez przypadek. Zatrzymanym za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat wiezienia. Policjanci oprócz walki z narkotykami na ulicach Zabrza, prowadzą też działania profilaktyczne.

Problem środków odurzających w dalszym ciągu pozostaje aktualny aktywizacja rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie zapobiegania temu zjawisku może wpłynąć na jego zmniejszenie. Poprawy upatruje się również w uświadamianiu nastolatków w kwestii szkodliwości substancji narkotycznych, skutków zdrowotnych, które powodują, a także tych prawnych.

W okresie ferii policyjny profilaktycy goszczą na pogadankach. Posługując się pomocami dydaktycznymi, omawiają poszczególne narkotyki, ich charakterystyczne cechy, nazwy, ceny, sposoby zażywania, najczęstsze miejsca występowania, dystrybucji, czyli wszystko to, co mogłoby wzbudzić podejrzenia dorosłych, gdyby coś podobnego zobaczyli, znaleźli lub o tym usłyszeli.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content