play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Marihuana w kieszeni, konopie w domu

today15 maja 2021

Background

Z uprawy konopi zrobił cały biznes. W rękach policjantów jest 33-latek z powiatu wodzisławskiego, który w domu miał sprzęt do naświetlania i nawadniania egzotycznych roślin oraz sadzonki i całe krzewy.

Uprawa roli to zajęcie szlachetne chyba że robimy to nielegalnie, po kryjomu i sadząc to czego nie można. Przekonał się o tym 33-latek z powiatu wodzisławskiego, którego policjanci od dawna podejrzewali o uprawę konopi.

Wpadł na ulicy

Został zatrzymany na ulicy w Raciborzu. Policjanci już wcześniej wpadli na jego trop – i się nie mylili. Znaleźli przy nim prawie 1200 działek dilerskich marihuany, 2 tabletki zawierające MDMA, a w domu 47 sztuk sadzonek konopi indyjskich, zabezpieczyli też sprzęt służący do uprawy narkotyku.

33-latek usłyszał trzy zarzuty tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy marihuany oraz posiadania urządzeń służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających. Na wniosek raciborskich śledczych oraz prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Lepiej nie eksperymentować

Policja przestrzega: eksperymenty z narkotykami zawsze prowadzą do wielkich problemów, czy to prawnych, czy to zdrowotnych, nie mówiąc już o kosztach społecznych. Wyniki badań oraz doświadczenie lekarzy dowodzą, że amfetamina i metaamfetamina powodują wyrzut dopaminy i noradrenaliny, które niszczą komórki nerwowe, a co za tym idzie – uszkadzają mózg. Uszkodzone komórki nerwowe nie regenerują się i dochodzi do upośledzenia procesów myślowych. Osoba, która zażywa takie substancje, ma ekstremalne skoki ciśnienia, zaburzoną pracę serca i całego układu krążenia. Stosowanie twardych narkotyków nierzadko skutkuje udarem mózgu, często kończącym się śmiercią.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content