play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Marsz milczenia przejdzie ulicami Piekar Śląskich. Ku pamięci zamordowanej 13-letniej Patrycji

today15 stycznia 2021

Background

Przejdą w milczeniu ulicami Piekar Śląskich. O godzinie 19:00 rozpocznie się marsz przeciwko przemocy. Wezmą w nim udział rodzice oraz przyjaciele, koleżanki i koledzy brutalnie zamordowanej 13-letniej Patrycji z Bytomia. Organizatorem marszu jest społecznik z Piekar Śląskich, Radosław Palacz.

Zgromadzeni wyruszą o godzinie 19:00 sprzed Kauflanda w kierunku piekarskiej Bazyliki. Zapalą też znicze, by uczcić pamięć zamordowanej 13-latki. – Niech ten marsz bedzie naszym sprzeciwem wobec przemocy i zwróceniem uwagi na potrzebę rozmów ze swoimi dziećmi. Niech będzie dowodem, że przemoc nigdy nie rozwiązuje problemów, a wręcz przeciwnie – piszą w mediach społecznościowych organizatorzy marszu.

Jeszcze dziś mają być znane wyniki sekcji zwłok 13-latki, które mają wyjaśnić, czy dziewczyna była w ciąży i w jaki sposób zginęła. Sprawca zbrodni, starszy od niej o dwa lata Kacper, trafił na trzy miesiące do schroniska dla nieletnich. Nie będzie odpowiadał za zbrodnie jak dorosły, bo w chwili popełnienia mordertswa miał 14-lat. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content