play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Marsz przeciw przemocy w Piekarach Śląskich. „Nie wyobrażam sobie takiej tragedii”

today15 stycznia 2021

Background

Marsz przeciw przemocy przeszedł dzisiejszego wieczoru główną ulicą Piekar Śląskich. W niezwykle wymownym wydarzeniu wzięły udział setki osób. Wszystko po to, by pokazać swoją solidarność z bliskimi 13-letniej Patrycji, która zginęła z rąk swojego 15-letniego chłopaka.

Tłumy zgromadziły się równo o godzinie 19.00 w centrum Piekar Śląskich, by w milczeniu przemierzyć dystans dzielący miejsce, w którym znaleziono ciało 13-letniej Patrycji Pałoń z Bytomia, zamordowanej przez jej 15-letniego chłopaka. Zebrani na miejscu, którzy przyozdobili swoje stroje symbolicznymi, czerwonymi wstążkami, zapalili znicze, by później – pod eskortą policji i w wymownej ciszy – przejść ulicą Bytomską na plac u stóp bazyliki.

Reporter Radia Piekary rozmawiał na miejscu z uczestnikami tego wymownego marszu. -To dla mnie wstrząs. Nie wyobrażam sobie takiej tragedii. To nie jest wina wyłącznie rodziców. To także wina szkoły – mówi jeden z rozmówców. -Podobne sytuacje nie powinny mieć miejsca – podkreślił inny z uczestników wydarzenia, które pełne było emocji, których nie sposób opisać.

Autor: Redaktor


0%
Skip to content