play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Maseczki pod ścisłym nadzorem. Minister Kamiński zapowiada wzmożone kontrole policji

today26 marca 2021

Background

Dystans społeczny i maseczki pod ścisłym nadzorem. Od jutra wchodzą w życie nowe obostrzenia. A wzmożone kontrole tych już obowiązujących zapowiedział dziś minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński.

Nie będzie taryfy ulgowej dla osób nieprzestrzegających obostrzeń sanitarnych. Od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia ogłoszone przez rząd i jak zapowiada szef Ministerstwa Spaw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, trzeba się liczyć z reakcją służb w momencie łamania prawa:

-Działania służb państwowych wobec osób które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje solidarności i odpowiedzialności społecznej za innych będą bardzo stanowcze. Idziemy w dobrą stronę krok po kroku. Sytuacja jest trudna, wymagająca zdecydowanych działań ze strony rządu ale wymagająca również dyscypliny społecznej.

Podjęcie stanowczych działań przez służby mundurowe, względem osób niestosujących się do rygorów sanitarnych,  potwierdza też komendant główny policji, Jarosław Szymczyk:

-Niestety ciągle napotykamy na tych którzy tych obostrzeń nie przestrzegają i to często w sposób niezwykle lekceważący. Tam będzie represja z naszej strony i to zdecydowana. Będziemy sięgać po wszelkie dostępne prawem środki aby takie osoby rozliczać, bo tylko w ten sposób możemy wesprzeć tych którzy są w tragicznej sytuacji, jeśli chodzi o stan zdrowia. A także tych którzy są obciążeni pracą, mówię tutaj o służbach medycznych.

Minionej doby służby odnotowały kolejny wzrost liczby zakażonych. W całej Polsce to przeszło 35 tysięcy nowych infekcji. W tym ponad 5 tysięcy w województwie śląskim.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content