play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Materace sprężynowe Hilding Anders, czyli komfortowe rozwiązanie do sypialni

today2 września 2020

Background

Choć wydawać by się mogło, że materace sprężynowe zostały w pełni zastąpione przez te piankowe, to jednak ciągle są one popularne i znaleźć je można zarówno w sypialniach zwykłych użytkowników, jak i w specjalistycznych łóżkach. Czym jednak zdobyły sobie serca miłośników komfortowego, a przy tym zdrowego snu i na jaką markę warto się zdecydować? Poznaj materace sprężynowe marki Hilding Anders, które znaleźć można w ofertach dużych sieci handlowych, jak i tych mniejszych dystrybutorów, pokroju SleepMed.

Dobry materac sprężynowy, czyli jaki?

Wybór materaca zawsze jest kwestią subiektywną i zależy od preferencji użytkownika w kwestii stopnia twardości, dodatków czy tego z jakiego materiału został on wykonany. Jeśli chodzi o materace sprężynowe, to ich dostępność, innowacyjność czy choćby proces technologiczny, w jakim powstają, uległy znaczącym zmianom. Ciężki i często niewytrzymujące próby czasu sprężyny stalowe zastąpiono tymi kieszeniowymi, które stosowane są przez wiele renomowanych i uznanych marek w branży, jak Materasso i Hilding Anders.

To rozwiązanie sprawia, że materac nie przenosi drgań, których źródłem są zazwyczaj ruchy jednego partnerów. Utrudnia to sen tej drugiej osobie, dlatego konstrukcje ze sprężynami kieszeniowymi reagują tylko w miejscu przyłożenia nacisku. Tego typu materace znaleźć można u wielu popularnych dystrybutorów, jak Ikea czy Agata Meble, ale wiele popularnych i chwalonych na rynku marek, jak wspomniana już Hilding Anders, współpracuje z innowacyjnymi firmami, do których zalicza się SleepMed. To właśnie w materacach tego producenta zastosowano sprężyny multipocket, które są wykorzystywane w modelach hybrydowych, w których oprócz wkładki sprężynowej stosuje się również pianki termo- i wysokoelastyczne.

 

 

Materac sprężynowy – w jakich warunkach się sprawdzają?

Dużą zaletą materacy sprężynowych jest ich stopień twardości, a konkretnie to, że jest znacznie wyższy od innych konstrukcji dostępnych na rynku (materace piankowe i lateksowe). Dzięki temu idealnie sprawdzą się w łóżkach dla par, które z reguły poddawane są wysokim obciążeniom. Dzięki wytrzymałym sprężynom wykonanym z lekkich stopów stali, taki materac będzie wyborem na lata, a użytkownik może mieć pewność, że konstrukcja nie straci swoich właściwości i będzie właściwie podpierać kręgosłup. Sprawi to, że mięśnie będą miały szansę na regenerację, a użytkownik obudzi się wypoczęty i gotowy na kolejny dzień pełen wyzwań.

Materac sprężynowy a rozmiar – jak może wpłynąć to na wybór?

Rozmiar materaca nierozerwalnie połączony jest z jego przeznaczeniem i nie inaczej jest w przypadku konstrukcji z wkładką sprężynową. Materac sprężynowy o wymiarach 120 × 200 cm idealnie sprawdzi się w sypialni singla, z kolei modele o szerokości 180 cm i długości 200 cm będą pasować w łóżku dla pary, zapewniając obu osobom komfort. Te i wiele innych propozycji znaleźć można w ofercie sklepu SleepMed, który jest dystrybutorem materacy marki Hilding Anders, jednego liderów branży.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla dużych sieci takich jak IKEA, Agata, BRW jak również innowacyjnych dystrybutorów takich jak Sleepmed.

Materiał przy wpółpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content