play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polityka

Mateusz Morawiecki nie przyjedzie dziś na Śląsk. Górnicy mają dość

today21 września 2020

Background

Mateusz Morawiecki nie przyjedzie dziś na Śląsk – poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin. A oczekiwali tego  związkowcy, którzy domagają się od szefa rządu, aby wziął udział w rozmowach o transformacji górnictwa i energetyki.

Premier nie przyjedzie dziś na Śląsk, aby rozmawiać ze związkowcami o przyszłości polskiego górnictwa. Musi być na spotkaniu kierownictwa PiS. Sasin powiedział, że szef rządu zamierza w najbliższym czasie przedstawić całościowy program dla terenów pogórniczych. W ubiegłym tygodniu największe centrale związkowe – Solidarność, OPZZ, Kadra i Sierpień ’80 – zażądały rozmów o transformacji górnictwa i energetyki z udziałem Mateusza Morawieckiego. Związkowcy zapowiedzieli protesty, jeżeli do tych rozmów nie dojdzie.

Od kilku dni w górnictwie trwa pogotowie strajkowe, dziś związkowcy zadecydują co dalej. Są jednak już doniesienia o pierwszych protestach – oprócz oflagowania zakładów i akcji ulotkowej, prawdopodobnie niektórzy górnicy planują nie wyjechać z podziemnej szychty i podjąć strajk pod ziemią. Czekamy na potwierdzenie tych sygnałów.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content