play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Spotkanie z mediatorem nie przyniosło porozumienia. Związkowcy szykują się do referendum

today10 stycznia 2022

Background

Dalej nie ma porozumienia, ale jest termin kolejnego spotkania. To efekt dzisiejszych rozmów przedstawicieli związkowców z reprezentantami PGG przy udziale mediatora. Górnicy nie zamierzają odpuszczać harmonogramu protestów. W czwartek odbędzie się referendum strajkowe.

Dziś o godzinie 11.00 w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej odbyło się spotkanie związkowców z przedstawicielami spółki. Tym razem w rozmowach uczestniczył także mediator. Przypomnijmy, że od dłuższego czasu górnicy domagają się m.in. wypłaty za pracę w soboty i niedziele. Dotychczasowe rozmowy nie przyniosły efektów, a wręcz pogarszały sytuacje. To powodowało protesty związkowców i zapowiedź strajku.

– Nie jestem optymistą, jestem pesymistą. Nie wiemy, co dziś będzie leżało na stole przy mediatorze. Może nic nie będzie, może coś będzie. Zobaczymy jak potoczą się rozmowy, dlatego jakiś harmonogram mamy wytyczony. Chcielibyśmy dziś zakończyć te mediacje jeżeli to będzie możliwe. Podobno pani mediator zapoznała się z sytuacją spółki – mówił w rozmowie z naszą reporterką Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności.

Dzisiejsze spotkanie ponownie nie przyniosło rozwiązania, które satysfakcjonowałoby obie strony. Jedynym ustaleniem jest termin kolejnej rozmowy, która została zaplanowana na środę o 12.00. Związkowcy zapowiadają, że nie ma to wpływu na harmonogram protestów, również na referendum ws. strajku.

– Nie zatrzymuje to żadnego biegu wydarzeń. Jutro będą masówki, a w czwartek robimy referendum strajkowe, bo niezależnie od mediacji możemy to zrobić. Harmonogram dalej realizujemy natomiast poczekamy do środy, do 12.00 jakby się okazało, że będzie porozumienie – zapowiada Hutek.

fot. Sierpień 80 – Facebook

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content