play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Mężczyzna pobity na śmierć. Zdarzenie uchwyciły kamery monitoringu

today7 października 2022

Background

Do śmiertelnego pobicia doszło na jednej z ulic Zabrza. Sprawcy ataku utrzymywali, że nie mają z zajściem nic wspólnego, ale prawda okazała się zgoła inna.

Do zdarzenia doszło 29 września około godziny 04.00. Policjanci patrolujący ulicę Tarnopolską mundurowi z Komisariatu IV Policji w Zabrzu na wysokości numeru 76 zauważyli trzech mężczyzn, którzy pochylali się nad mężczyzną leżącym na chodniku. Zwróciło to uwagę mundurowych.

Mężczyzna pobity na śmierć w Zabrzu

Policjanci zatrzymali się, aby ustalić, co się stało. Mężczyźni, z którymi rozmawiali, mówili, że leżący człowiek nagle się przewrócił i upadł, a pozostali świadkowie to przypadkowi przechodnie. Policjanci po upewnieniu się, że leżący na ziemi mężczyzna nie wykazuje czynności życiowych, niezwłocznie przystąpili do resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Jednocześnie o sytuacji powiadomił dyżurnego, który wezwał na miejsce karetkę. Do czasu przybycia służb medycznych policjanci naprzemiennie prowadzili resuscytację oddechowo-krążeniowa mężczyzny. Po tym, jak ratownicy przejęli pacjenta, mundurowi wylegitymowali obecnych na miejscu mężczyzn.

Policjanci przystąpili do przesłuchania

Jak się okazało, wylegitymowani dwaj mężczyźni, przedstawiając swoją wersję wydarzeń, wprowadzili funkcjonariuszy w błąd. Jak wynikło z zabezpieczonego materiału dowodowego, w tym nagrań monitoringu, dwóch z obecnych na miejscu mężczyzn pobiło 34-latka, który następnie zmarł w szpitalu. Sprawców zatrzymano, to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 21 i 24 lat.

Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora stosując wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Zabrze

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content