play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Mężczyzna utknął w bagnie. Na pomoc ruszyli policjanci

today22 września 2020

Background

Mężczyzna utknął w bagnie. Na pomoc ruszyli policjanci. 51-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej chcąc skrócić sobie drogę do domu, wszedł na teren leśny, gdzie stracił orientację. Gdy utknął na podmokłej glebie, poprosił o pomoc policję.

Policjanci z komendy w Świętochłowicach odebrali zgłoszenie od 51-letniego mężczyzny, który utknął w bagnie w lesie. Mieszkaniec Rudy Śląskiej oświadczył jednocześnie, że stracił orientację w terenie i nie wie, gdzie dokładnie się znajduje. Policjanci rozpoczęli poszukiwania od przeczesania terenu graniczącego z Bytomiem, bowiem z relacji zaginionego wynikało, że właśnie wszedł do lasu od strony sąsiedniego miasta. W trakcie prowadzonych poszukiwań, dyżurny ze świętochłowickiej policji przez cały czas utrzymywał kontakt telefoniczny z zaginionym. 51-latek zdołał o własnych siłach wydostać się z podmokłego terenu, lecz w dalszym ciągu miał problemy z odnalezieniem drogi do domu.

W celu nakierowania zagubionego w kierunku wyjścia z lasu, śledczy użyli sygnałów dźwiękowych. Po niespełna 2 godzinach od zgłoszenia, poszukiwania zakończono sukcesem. Świętochłowiccy dzielnicowi na terenie Doliny Lipinki ujrzeli rudzianina. Mężczyzna wyjaśnił, że chciał iść na skróty i zabłądził. Słysząc nawoływanie policjantów oraz dźwięki policyjnych syren skierował się w ich stronę. Policjanci natychmiast udzielili mu pomocy. Na szczęście 51-latek nie doznał żadnych obrażeń. Mężczyzna wrócił bezpiecznie do domu i trafił pod opiekę najbliższych.

 

źródło: Policja Śląska

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content