play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mężczyźnie urwało rękę. Bardzo groźny wypadek w Starokrzepicach

today9 lipca 2020

Background

Mężczyźnie urwało rękę. Bardzo groźny wypadek w Starokrzepicach podczas prac polowych. Prasa rolująca wciągnęła, a następnie wyrwała rękę 43-letniego rolnika. Poszkodowany został zabrany przez załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z częstochowskich szpitali.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około południa. Podczas prac polowych prowadzonych w Starokrzepicach doszło do wypadku. 43-letni mieszkaniec gminy Krzepice, podczas wykonywania prac na polu zauważył, że w prasie rolującej zerwał się sznurek. Mężczyzna postanowił sam usunąć usterkę i założyć sznurek. Jednak wcześniej nie wyłączył maszyny i prasa cały czas się obracała. W pewnym momencie, w trakcie montażu sznurka, maszyna wciągnęła prawą rękę mężczyzny i wyrwała mu ją na wysokości ramienia.

Mężczyzna był sam, a więc nie było w pobliżu nikogo, kto mógłby pomóc mężczyźnie. Udało mu się samodzielnie wyłączyć maszynę, wyciągnąć rękę z prasy i powiadomić służby o nieszczęśliwym wypadku. Poszkodowany został zabrany przez załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z częstochowskich szpitali.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Krzepicach wraz z technikiem kryminalistyki z kłobuckiej komendy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku będą wyjaśnione przez śledczych w toczącym się postępowaniu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content