play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Miało być grzybobranie – był napad z pobiciem

today28 września 2020

Background

Mundurowi z Olsztyna koło Częstochowy zatrzymali czterech mężczyzn, którzy pod pretekstem zbierania grzybów wdarli się na teren prywatnej posesji. Zareagowali właściciele. Wtedy nieproszeni goście pobili ich i okradli.

Oprócz naruszenia miru domowego napastnicy odpowiedzą za dokonanie rozboju i groźby karalne. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Zaczęło się od tego, że 48-letni mężczyzna, przeskoczył przez ogrodzenie prywatnej posesji. Właściciele – 55-letni ojciec i jego 33-letni syn – akurat znajdowali się na zewnątrz domu. Nakazali nieproszonemu gościowi opuszczenie terenu. Intruz jednak nie reagował. Wyglądało to groźnie, bo miał przy sobie nóż. Gdy właściciele próbowali go obezwładnić, wezwał do pomocy trzech młodych mężczyzn, którzy zaatakowali ludzi broniących swojej własności. Na koniec ukradli im zegarki i uciekli. Wezwani policjanci, zatrzymali trzech z czterech bandytów w pobliskim lesie. Mają od 17 do 19 lat – udawali, że oddają się grzybobraniu. Mieli ze sobą wiaderka i noże, zdążyli się przebrać. Najstarszego znaleziono w domu – też twierdził, że zbierał grzyby.

źródło: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content