play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Miało nie być, a jednak będą! Gwarki 2020 już w ten weekend

today7 września 2020

Background

W Tarnowskich Górach, drugi weekend września przez lata kojarzył się tylko z jednym – z Gwarkami. Najstarszym w regionie świętem miasta, organizowanym od 1957 roku. W tym roku miało być inaczej, bo Gwarki odwołano.

Miało być inaczej, bo Gwarki odwołano, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazano na rzecz tarnogórskiego szpitala. Choć inicjatywa słuszna, dla tarnogórzan oznaczała bardzo smutny wrześniowy weekend. Postanowili więc to zmienić.

Weekend miał być smutny dla tarnogórzan, jednak okazało się, że będzie dość ciekawy. Tegoroczne Gwarki, organizowane przez Urząd Miejski, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Tarnogórskie Centrum Kultury i pasjonatów naszej historii odbędą się w wersji on-line. Będą pokazy filmów, galerie zdjęć i wspomnienia. Wydarzenie nie ograniczy się jednak wyłącznie do imprezy w wersji wirtualnej – mówi Katarzyna Majsterek z Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach.

Aktywnie działające w mieście organizacje pozarządowe dla wszystkich amatorów kultury, muzyki i sztuki przygotowały cykl wydarzeń pod nazwą Żywe Srebro Festiwal

Warto prześledzić program wydarzenia.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content