play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Miały być bakalie, a znaleziono coś zupełnie innego! Akcja śląskiej skarbówki

today27 września 2021

Background

Miały być bakalie, a znaleziono kartony wypełnione po brzegi papierosami. Ponad 1,9 mln szt. nielegalnych papierosów przejęła Śląska Krajowa Administracja Skarbowa. Nielegalny towar był przewożony samochodem ciężarowym na drodze DK1.

W przestrzeni ładunkowej samochodu znajdowało się 9 zafoliowanych palet. Kierowca wyjaśnił, że nie wie, co przewozi. Z dokumentów wynikało, że na paletach powinny być bakalie, które miały trafić do odbiorcy z południa Europy. Na paletach znajdowało się 540 nieoznaczonych kartonów, a w nich papierosy. Dokładnie ponad 1,9 mln szt. papierosów z oznaczeniem znanego producenta wyrobów tytoniowych.

– Gdyby nielegalne papierosy trafiły do obrotu, Skarb Państwa straciłby blisko 2,3 mln zł tytułem należnych podatków. Kierowca pojazdu został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Mężczyzna był już wcześniej notowany, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. W przypadku nadzwyczajnego obostrzenia, sąd może zdecydować o wyższej karze – mówi Radiu Piekary Grażyna Kmiecik ze śląskiego oddziału Administracji Skarbowej.

Postepowanie karne skarbowe poprowadzi śląska KAS pod nadzorem prokuratora. Sprawa jest rozwojowa, postępowanie pozwoli ustalić rozmiar i organizatorów nielegalnego procederu.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content