play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Miasto Tarnowskie Góry i Powiat Tarnogórski członkami SMZT. Zapłacą opłatę członkowską

today25 lutego 2021

Background

Przez pandemiczne ograniczenia w funkcjonowaniu mocno pogorszyła się finansowa kondycja tarnogórskich zabytków, które są obiektami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomoże lokalny samorząd – zarówno gmina, jak i powiat tarnogórski.

Wykorzystują każdą możliwość, aby wspomóc finansowo Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. A że ostatnio otwarła się kolejna furtka umożliwiająca ratowanie zabytków UNESCO, to nie zawahali się przez nią przejść. Z inicjatywą przystąpienia do stowarzyszenia w roli członka wspierającego wyszedł Powiat Tarnogórski. Pomysł ten podchwycił także magistrat.

– Jest to możliwe od niedawna, po zmianie statutu przez walne zgromadzenie stowarzyszenia. Ten pomysł podchwyciła jako pierwsza starosta tarnogórska – pani Krystyna Kosmala, proponując jednocześnie burmistrzom i wójtom ościennych gmin,  aby przystąpić do stowarzyszenia z opłatą członkowską na poziomie 25 groszy od mieszkańca. My jako stolica tego powiatu czujemy się bardziej zobowiązani, więc zaproponowaliśmy Radzie Miejskiej, aby tę kwotę zwiększyć do 1,25 zł od mieszkańca – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Tylko z miejskiego budżetu, konto Stowarzyszania Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zasili ponad 75 tysięcy złotych. Propozycja przystąpienia do stowarzyszenia w roli członka wspierającego padła również na szczeblu wojewódzkim. Decyzja jednak nie została jeszcze podjęta.

 

Fot. Facebook/Tarnowskie Góry Urząd Miasta

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content