play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Miechowicki Pałac przeszedł metamorfozę

today23 listopada 2020

Background

Miechowicki Pałac przeszedł metamorfozę. To zaledwie fragment miechowickiego Pałacu, ale i tak zachwyca wyglądem. Dobiegają końca prace budowlane, związane z odbudową siedziby śląskiej arystokracji- rodu Thiele- Wincklerów w Bytomiu- Miechowicach. Zaniedbana ruina zamieniła się w zachwycający obiekt, który czeka na końcowe odbiory.

Miechowicki Pałac przeszedł metamorfozę. Rewitalizacja obejmowała odbudowę oficyny- jej historycznej bryły oraz architektonicznych detali. W ramach prac wyeksponowano obrys nieistniejącej części pałacu na rumowisku, zabezpieczono pod względem konserwatorskim mury i je podświetlono. Wykonano również ścieżki wokół oficyny i podświetlono cały teren– wyjaśnia Małgorzata Węgiel- Wnuk rzeczniczka prasowa bytomskiego magistratu.

Odbiór techniczny obiektu ma się odbyć do końca listopada, potem jeszcze umeblowanie i na wiosnę pałac będzie gotów przyjąć pierwszych gości. Pałacowa oficyna powstała z myślą o wydarzeniach kulturalnych, a sam obiekt będzie w pod kuratelą Bytomskiego Centrum Kultury.

 

fot. Magdalena Nowacka- Goik

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content