play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Miedźno: Niebezpieczny finał pościgu. Uciekinier uderzył w autobus przewożący dzieci

today8 października 2021

Background

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Miedźno. Policja prowadziła pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas ucieczki wjechał w autobus przewożący dzieci.

Policjanci z Kłobucka podczas dzisiejszej służby zauważyli pojazd marki Nissan, który poruszał się bez tablic rejestracyjnych w miejscowości Kamyk. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę, ten jednak nie zamierzał poddać się kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Pościg trwał kilkanaście minut i mógł zakończyć się ogromną tragedią.

Kiedy uciekinier dojechał do Miedźna postanowił gwałtowanie skręcić w prywatną posesję. W efekcie wjechał wprost w autokar przewożący dzieci – mówi w rozmowie z dziennikarzem Radia Piekary mł. asp. Marlena Wiśniewska z kłobuckiej policji.

W autokarze znajdowało się 38 dzieci. Tylko jedno trafiło do szpitala, uskarżając się na ból głowy. Policja po zatrzymaniu 25-latka przeprowadziła badanie alkomatem, które nie wykazało obecności alkoholu. Kierowcy została pobrana także krew, celem sprawdzenia go na obecność narkotyków. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu surowa kara.

To zdarzenie będzie zakwalifikowane jako niebezpieczeństwo sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Za to przewinienie sprawcy będzie groziło do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Marlena Wiśniewska.

Funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu ustalenie powodów zdarzenia.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content