play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Katowice: Ruszają prace przy tworzeniu szpitala tymczasowego w MCK-u

today2 listopada 2020

Background

Pełną parą ruszają prace przy tworzeniu szpitala tymczasowego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Trafią do niego pacjenci z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa.

Ma mieć 500 łóżek z czego 100 z dostępem do respiratora. Ruszają prace nad utworzeniem szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Pierwsi pacjenci mają być leczeni już za trzy tygodnie. Przygotowaniami placówki a później jej poprowadzeniem zajmie się Szpital MSWiA w Katowicach:

-Do tego szpitala trafią pacjenci z potwierdzonym rozpoznaniem choroby COVID- 19. Natomiast hala będzie podzielona na dwie duże przestrzenie. Przestrzeń gdzie będą łóżka respiratorowe i ta część obejmująca 400 łóżek – z pozostałymi łóżkami. Strukturalnie będą tutaj wydzielone takie boksy od 20 do 25 pacjentów funkcjonujące praktycznie jak oddziały – każdy z odrębną opieką lekarską, pielęgniarską i obsługą. –  Tłumaczy Piotr Grazda, dyrektor Szpitala MSWiA w Katowicach.

Rekrutacja się rozpoczęła. Z pierwszych informacji wiemy, że co najmniej kilkadziesiąt osób już taki akces zgłosiło. Pomimo tego , że jeszcze nie jest to mocno rozpowszechnione. Wierzymy głęboko, że oprócz tej kadry, która występuje w szpitalu – będzie bardzo mocna kadra, która zgłosiła się i będzie chciała pracować na rzecz tego miejsca. Wydaje się, że będzie to osiągalne w najbliższym czasie. – Dodaje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Tymczasowy szpital w Międzynarodowym Centrum Kongresowym ma kosztować od 10 do 12 milionów złotych.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content