play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Miejska Biblioteka w Gliwicach wraca do wolnego dostępu

today26 stycznia 2021

Background

Biblioteka Miejska w Gliwicach otwiera się dla czytelników. Od 25 stycznia można już wejść do środka i samemu wybrać książkę z regału.

Do tej pory biblioteki były otwarte, jednak czytelnicy byli obsługiwani przez bibliotekarzy przy drzwiach. Teraz będą mogli wejść do środka i sami wybrać książki, które chcą wypożyczyć. Wszystko jednak z zachowaniem zasad sanitarnych.

-Dotyczy to między innymi limitu osób, które mogą przebywać równocześnie w placówkach: 3 osoby w placówkach mniejszych, a 5 w większych – takich jak biblioteka centralna, nie licząc oczywiście pracowników biblioteki – mówi Sylwia Rudowicz z Miejskiej Biblioteki w Gliwicach.

W bibliotece trzeba także stosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa i korzystać z płynów dezynfekcyjnych – te są zapewnianych czytelnikom przez instytucję.

Dla bezpieczeństwa należy zachowywać odpowiednie odstępy czekając w kolejce przed wejściem do biblioteki. Między godziną  13:00 a 14:00 we wszystkich oddziałach będzie następowała przerwa, w czasie której pomieszczenia będą wietrzone a powierzchnie wspólne dezynfekowane.

We wszystkich filiach gliwickiej biblioteki wciąż zamknięte pozostają czytelnie i stanowiska komputerowe.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content