play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowice: Miejskie instytucje kultury wracają do gry

today8 maja 2020

Background

Katowice: Miejskie instytucje kultury wracają do gry. Od poniedziałku 11 maja zostanie otwartych 8 filii miejskiej biblioteki, dzień później będzie można ponownie zwiedzać Muzeum Historii Katowic oraz Galerię Sztuki Współczesnej BWA. Dopuszczalna liczba osób w danej placówce zostanie określona w informacji przy wejściu. Pozostali oczekują na zewnątrz z zachowaniem dystansu 2 metrów. Obowiązuje oczywiście zasłanianie nosa i ust. 

Miejskie instytucje kultury rozpoczną działalność 11 maja. W Katowicach pierwsze swoje działanie wznowią biblioteki, które będą otwarte dla czytelników wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów materiałów bibliotecznych. Pozostała działalność biblioteczna pozostaje nadal zawieszona do odwołania. W celu wypożyczenia i zwrotu książki, na terenie filii bibliotecznej, oprócz bibliotekarzy może znajdować się jednocześnie maksymalnie od 1 do 3 czytelników. Dopuszczalna liczba czytelników w danej placówce zostaje określona w informacji przy wejściu. Pozostali czytelnicy oczekują na zewnątrz z zachowaniem dystansu 2 metrów. Ponadto wchodząc należy mieć maseczkę oraz zdezynfekować ręce.

Z uwagi na bezpieczeństwo czytelnicy nie mają wolnego dostępu do zbiorów – książki do wypożyczenia udostępnia bibliotekarz. Zwracane przez czytelników materiały biblioteczne zostają odłożone na okres 3 dni do wyznaczonej na ten cel przestrzeni. Odizolowane egzemplarze oznacza się datą zwrotu i wyłącza z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie książki zostają włączone do użytkowania.

Od poniedziałku 11 maja dostępne dla czytelników będą następujące filie:

 • Filia nr 11, ul. Grażyńskiego, Koszutka

 • Filia nr 12, ul. Witosa, Oś Witosa

 • Filia nr 13, ul. Młyńska, Śródmieście

 • Filia nr 14, ul. Tysiąclecia, Oś. Tysiąclecia

 • Filia nr 16, ul. Wajdy, Bogucice

 • Filia nr 26, ul. Goetla, Murcki

 • Filia nr 28, ul. Uniczowska, Podlesie

 • Filia nr 32, ul. Grzyśki, Ligota

Otwarcie pozostałych filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach zaplanowane jest na 25 maja.

Kolejną „odmrożoną” instytucją kultury jest Muzeum Historii Katowic, którego udostępnianie rozpocznie się we wtorek 12 maja – budynek główny przy ul. Szafranka 9 i Oddział przy ul. Rymarskiej 4 (Nikiszowiec). Następnie od 26 maja 2020r. Oddział przy ul. Kościuszki 47 i Oddział przy ul. Kopernika 11. Podobnie Galeria Sztuki Współczesnej BWA przy Al. Korfantego 6 dostępna będzie od 12 maja.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia wyżej wymienionych instytucji kultury, jak również zasad korzystania z nich z zachowaniem obowiązujących przepisów bezpieczeństwa, będą dostępne na stronach internetowych tych instytucji.

 

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content