play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Mieszkańcy Gliwic bez neurologii i oddziału udarowego

today3 lutego 2020

Background

Mieszkańcy Gliwic od soboty bez Oddziałów Neurologii i Udarowego. Likwidacja tych oddziałów to efekt braków kadrowych gliwickiego szpitala Vito-Med który ma swoją siedzibę przy ulicy Radiowej. Placówka zawiesza przyjęcia pacjentów po udarze i z chorobami neurologicznymi do 16 maja. Jednocześnie na stronie szpitala czytamy, że VITO-MED nie zaprzestaje starań w poszukiwaniu dodatkowej kadry medycznej a okres zawieszenia działalności zostanie wykorzystany zostanie do przeprowadzenia remontu pomieszczeń szpitalnych. Pacjenci neurologiczni wymagający hospitacji będą odwożeni do szpitali w Zabrzu, Tarnowskich Górach, Świętochłowicach, Rybniku i Mikołowie.

– VITO-MED sp. z o. o. nie zaprzestaje starań w poszukiwaniu dodatkowej kadry medycznej, tak aby do zawieszenia działalności Oddziałów nie doszło, bądź okres zawieszenia był krótszy niż wskazano we wniosku. W przypadku konieczności zawieszenia działalności, okres ten wykorzystany zostanie do przeprowadzenia niezbędnego remontu pomieszczeń szpitalnych, który spółka planowała wykonać w późniejszym czasie – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej szpitala przy ul. Radiowej. – O wszelkich zmianach zaistniałej sytuacji spółka informować będzie na bieżąco.

Zarząd spółki VITO-MED w Gliwicach przy 28 stycznia 2020 r. wysłał pismo do wojewody śląskiego wniosek o wyrażenie zgody na czasowe zaprzestanie działalności Oddziału Neurologii oraz Oddziału Udarowego.

fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content