play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Mieszkańcy mogą już korzystać z ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach

today30 grudnia 2020

Background

Dopuszczono już ruch lokalny na remontowanej ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach. Nie oznacza to jednak końca inwestycji, bo drogowcy muszą jeszcze wybudować 2 ronda.

Prace budowlane przy ulicy Powstańców Śląskich wkraczają w decydującą fazę. Po Nowym Roku rozpocznie się budowa dwóch rond “zamykających” prowadzoną przez Zarząd Dróg Powiatowych inwestycję.

-Na realizowanej przebudowie ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach aktualnie został dopuszczony ruch lokalny na odcinku pomiędzy przebudowywanymi skrzyżowaniami. W następnej kolejności przebudowie zostanie poddane skrzyżowanie ulicy Powstańców Śląskich i ulicy Opolskiej. Prace powinny tam potrwać około dwóch miesięcy. Ostatnim etapem będzie przebudowa skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich z ulicami Sienkiewicza oraz Styczyńskiego. Obydwa skrzyżowania zostaną wykonane jako skrzyżowania typu rondo. Termin zakończenia prac to 30 maja 2021 roku. Nie jest on zagrożony – potwierdza Barbara Myland, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach.

Budowa rond rozpocznie się po nowym roku. Prace mają być prowadzone “pod ruchem”. Po zakończeniu inwestycji powiatowej, przyjdzie czas na miejską. Drogowcy wkroczą na ulicę Sobieskiego.

Fot: UM Tarnowskie Góry

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content