play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Mieszkańcy Piekar Śląskich jednoczą się w trudnych chwilach – „Damy radę!”

today8 kwietnia 2020

Background

Mieszkańcy Piekar Śląskich jednoczą się w trudnych chwilach. „Damy radę!” – takie hasło między innymi możemy znaleźć na banerach i plakatach, które zawisły w całym mieście. Pomysłodawcą jest grupa „Społeczna Piekarska Inicjatywa”, a celem poprawienie humoru i dostarczenie dawki optymizmu.

Mieszkańcy Piekar Śląskich już kolejny raz pokazują, że mają w sobie siłę, wyjątkowy optymizm i dobre nastawienie. W mieście pojawiły się banery i plakaty. Przesłanie jest jasne: koronawirus nas nie złamie!  Grupa „SPI” ma dla wszystkich mieszkańców proste przesłanie: damy radę – wszystko będzie dobrze.

Chcemy pomimo przeciwności, jakie się pojawiają znaleźć coś pozytywnego. Chcemy, aby te banery przypominały ludziom o solidarności z innymi, chcemy pokazać, że nie jesteśmy sami w tym wszystkim, że jest takie SPI, gdzie mieszkańcy sobie pomagają. Moi drodzy, w Piekarach Śląskich mamy wiele fantastycznych inicjatyw, grup, stowarzyszeń, itp. Ostanie dni utwierdzają mnie w przekonaniu, że w ciężkich czasach potrafimy współpracować i działać wspólnie – mówił jeden z inicjatorów akcji, Radosław Palacz.

Choć uśmiechem z koronawirusem nie wygramy, to możemy pokonać zniechęcenie, frustracje i złe emocje. Mieszkańcy odpowiedzieli na apel natychmiast! Nie tylko chętnie wywiesili banery i plakaty, ale zaczęli tworzyć własne. Przypomnijmy również, że ciągle ochotnicy szyją w mieście maseczki i dostarczają je regularnie szpitalowi, czy funkcjonariuszom policji.

Źródło: UM Piekary Śląskie
/zdjęcie: UM Piekary Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content