play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Mieszkańcy Piekar Śląskich szyją maseczki dla szpitala. Jest też zbiórka funduszy

today27 marca 2020

Background

Mieszkańcy Piekar Śląskich szyją maseczki dla szpitala. Piekarzanie zaangażowali się w wyjątkowo potrzebne dziś działania związane z szyciem maseczek ochronnych dla Piekarskiego Centrum Medycznego.

Piekarzanie z wielkim zaangażowaniem oddają się szyciu maseczek ochronnych niezbędnych w czasie walki z koronawirusem. Dumy z takiej postawy nie kryją władze miasta.  – Napawa mnie dumą postawa mieszkańców miasta, którzy w tych trudnych chwilach jednoczą się i szyją maseczki ochronne przydatne podczas działań przeciw koronawirusowi. Serdecznie dziękuję Państwu za ten trud – mówi Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Kto i w jaki sposób włączył się w akcję? Piekarnia Inicjatyw informuje, że uszyto do tej pory 1000 maseczek ochronnych, które są niezbędne w czasie walki z koronawirusem. Ponadto trwają prace nad wykonaniem kolejnego 1000. Ogromna partia stworzonych dotąd środków ochrony została już przekazana Piekarskiemu Centrum Medycznemu, którego przedstawiciele nie ukrywają swojego zadowolenia z takiej formy wsparcia. Prężnie działają także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

Obojętny na rozwój sytuacji nie został także przedsiębiorca i społecznik Radosław Palacz, który uruchomił produkcję maseczek ochronnych. W internecie zaapelował także o udział w zbiórce na rzecz zakupu flizeliny i innych niezbędnych przedmiotów. Wpłacający z wielkim entuzjazmem odpowiedzieli na prośbę i na tę chwilę zakładana kwota została już dwukrotnie przekroczona.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content