play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Mieszkańcy wybrali więc zbudowano. Budżet Obywatelski w Katowicach

today31 grudnia 2020

Background

Tak jak życzyli sobie mieszkańcy, kilka kolejnych inwestycji powstało w Katowicach dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego.

Zasady rządzące budżetami obywatelskimi są proste. Mieszkańcy zgłaszają swoje pomysły na inwestycje w mieście. Projekty podlegają weryfikacji i trafiają pod głosowanie. Miasto realizuje te, które zdobywają największe poparcie.

Ostatnio zrealizowane inwestycje to:

Rewitalizacja terenu wokół placu zabaw przy ul. Adama
Na projekt pn. „Rewitalizacja terenu wokół placu zabaw w Katowicach przy ul. Adama” mieszkańcy oddali aż 1114 głosów. Pomiędzy budynkami nr 14-20 oraz 22-32 przy ul. Adama, w pobliżu istniejącego placu zabaw powstał obszar wypoczynku i rekreacji. W trakcie prac wyrównano teren, powstała nowa nawierzchnia, nasadzono roślinność, umieszczono obiekty małej architektury, zamontowano stół do ping ponga i szachów oraz piłkarzyki. Całość otoczono ogrodzeniem. Koszt zakończonej w grudniu inwestycji wyniósł 190 tys. zł.

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna wokół stawu Maroko
Pod koniec roku zrealizowany został projekt „Przyroda wokół stawów:, w ramach którego powstała ścieżka przyrodniczo-edukacyjnej otaczająca akwen wodny Maroko na Osiedlu Tysiąclecia. Powstało 8 stanowisk edukacyjnych, takich jak stół terenowy, tablica „Historia stawu Maroko”, punkty przyrodnicze czy też gra terenowa. Koszt inwestycji wyniósł 70 tys. zł.

Osiedlowa Strefa Aktywności – Skweru Karlika z Kocyndra
Dobiega końca przebudowa Skweru Karlika z Kocyndra na os. Witosa, realizowana pod nazwą „Osiedlowa Strefa Aktywności”. Oddano na niego 1822 głosy. Wykonano m.in. przebudowę istniejącego placu, mieszczącego się między Szkołą Podstawową nr 33 i ulicami P. Bardowskiego oraz W.Witosa. Wydzielony został obszar, który podzielono na cztery strefy: żółtą, będącą nowoczesnym i kolorowym placem zabaw wyposażonym w nowe urządzenia; czerwoną z rolkowiskiem dookoła skweru, jedynym na osiedlu miejscem do bezpiecznego jeżdżenia na rolkach i wrotkach; niebieską z urządzeniami do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, takimi jak stoliki do szachów, chińczyka, piłkarzykami i rozwieszonymi hamakami oraz zieloną z czytelnią pod gołym niebem, z zielenią otoczoną niskim płotkiem, która ma służyć do swobodnego biwakowania z książką, wyposażoną w mobilną wymiennikownię książek w ramach book-sharingu. Koszt realizacji to pół mln zł.

Duże ułatwienie dla niepełnosprawnych w Ligocie
W grudniu Miejski Zarząd Ulic i Mostów zakończył budowę nowej rampy dla osób z niepełnosprawnościami pomiędzy ulicami Hetmańską a Kłodnicką. Na ten ogólnomiejski projekt oddano 5397 głosów. Rampa jest częścią pasażu pieszego łączącego osiedle przy ul.
Rolnej z centrum Ligoty i węzłem przesiadkowym. Remont kosztował ponad 300 tys. zł.

źródło/foto: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content