play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Mieszkanie Wzorcowej Rehabilitacji Ruchowej w GCR Repty

today25 listopada 2022

Background

Pierwsze w Polsce Mieszkanie Wzorcowej Rehabilitacji Domowej XXI wieku otwarto w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich.

W nietypowym showroomie prezentowane są między innymi urządzenia wspierające codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych ruchowo.

Jakie ma zalety i jakie są jego główne zadania?

-To mieszkanie zautomatyzowane dla osób z niepełnosprawnością oraz punkt reha-help, czyli punkt konsultacyjny, gdzie z całej aglomeracji rodziny po udarach, wypadkach komunikacyjnych będą mogły przyjechać i otrzymać, kompleksową informację, co zrobić po takim zdarzeniu, co należy się z PFRON-u i innych źródeł finansowania – opisuje Daniel Kocur, współtwórca programu Menedżer Rehabilitacji i projektu Reha-Help.

Otwarciu mieszkania pokazowego towarzyszyła również inauguracja działalności biura interwencji i porad prawno-medycznych prowadzonego przez fundację Podaruj Dobro.

-Tę niepełnosprawność nabytą nie jest łatwo przetrwać. Chcielibyśmy wszystkim osobom wytłumaczyć, gdzie udać się po wypadku i jak można dostosować mieszkanie. Chciałabym pokazać, że życie na wózku istnieje i może być piękne – mówi Magdalena Wrodarczyk – prezes zarządu fundacji Podaruj Dobro.

Osoby zainteresowane  opisywanymi zagadnieniami mogą odwiedzać showroom oraz biuro bezpłatnych porad prawno-medycznych we wtorki i czwartki.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content