play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Mieszkaniec Mysłowic uratował mężczyznę i psa z płonącego mieszkania!

today9 sierpnia 2021

Background

Uratował mężczyznę i jego psa z płonącego mieszkania. Zbigniew Czernikowski, mieszkaniec Mysłowic, nie czekając ani chwili ruszył na ratunek wołającemu o pomoc!

Ruszył na ratunek nie tracąc ani chwili. Mieszkaniec Mysłowic, Zbigniew Czernikowski 3. sierpnia uratował z pożaru mężczyznę w Libiążu. Gdy zobaczył kłęby dymu i wołającego z balkonu o pomoc człowieka niezwłocznie wspiął się po balustradzie i pomógł wydostać się z pułapki najpierw jego psu a potem jemu samemu.

Pełen poświęcenia wyczyn mieszkańca Mysłowic nagłośniła radna z Libiąża, Agnieszka Siuda. Postanowiła ustalić tożsamość mężczyzny a następnie okrzyknęła go bohaterem:

-Kim jest nasz Bohater? Jest mieszkańcem Mysłowic. Przyjechał do swojej dziewczyny Eweliny, która mieszka w Libiążu. Będąc z Nią na spacerze dostrzegł wołającego o pomoc chłopaka i gdy wszyscy patrząc kręcili filmy On jedyny ruszył mu na pomoc. Najpierw pomógł psu, a następnie chłopakowi uwięzionemu na balkonie. Naszym Bohaterem okazał się Pan Zbysiu Czernikowski- Czytamy we wpisie Radnej z Libiąża.

Na wpis i gratulacje niezwłocznie zareagował prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, który osobiście złożył podziękowania i gratulacje.

fot.: Agnieszka Siuda/facebook

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content