play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Mieszkaniec Piekar Śląskich kradł trakcje tramwajowe ZDJECIA+WIDEO

today19 marca 2020

Background

Mieszkaniec Piekar Śląskich kradł trakcje tramwajowe. Bytomscy policjanci zatrzymali złodzieja, który kilkukrotnie skradł przewód naziemny trakcji tramwajowej. 25-latek został już przesłuchany. Teraz odpowie przed prokuratorem. 

Śledczy w Bytomiu już od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży przewodów naziemnych trakcji tramwajowych. Złodziej pod osłoną nocy za każdym razem sukcesywnie odcinał po kilkadziesiąt metrów kabla. Do pierwszych kradzieży doszło na początku roku. Kolejne metry trakcji tramwajowej ginęły przy ul. Piekarskiej, Strzelców Bytomskich oraz Łagiewnickiej. Swoją działalnością rabuś w każdym przypadku zakłócił działanie ciągłości linii tramwajowej. Następnym miejscem docelowym złodzieja miała być ulica Węglowa. Tu sprawca pojawił się w nocy z wtorku na środę. Był przygotowany – posiadał specjalne nożyce do odcinania trakcji oraz rower do szybszej ucieczki.

Wtedy też został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-letniemu mieszkańcowi Piekar Śląskich 6 zarzutów związanych z kradzieżą trakcji tramwajowej. Mężczyzna tłumaczył swoje działania trudną sytuacją finansową. Wstępnie straty oszacowano na około 20 tys. złotych. Sprawca czeka teraz na spotkanie z prokuratorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content