play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Mieszkasz w Piekarach i masz rower? Koniecznie to przeczytaj!

today4 września 2020

Background

Jesteś fanem rowerowych wypraw, jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Dołącz do akcji – Rowerowa Stolica Polski – kręcimy kilometry dla Piekar Śląskich, która rozpoczęła się 1 września i potrwa przez cały miesiąc. Możesz sprawić, że Piekary Śląskie staną się Rowerową Stolicą Polski.

 

Punkty są przeliczane według wzoru, gdzie: liczba kilometrów przejechana dla danego miasta jest dzielona przez liczbę mieszkańców danego miasta, a następnie mnożona przez przelicznik zamieniający na punkty, w naszym wypadku wynosi on “1000”.

Liczba mieszkańców Piekar Śląskich wynosi – 55.088*, zatem 1 pkt będzie przyznawany za przejechanie 55,088 km.

*Liczba mieszkańców jest obliczana na podstawie danych GUS z dnia 30 czerwca 2019 roku.

Bez względu na to, czy na rowerową wyprawę wybierasz się rekreacyjnie raz w tygodniu, czy też codziennie pokonujesz większy dystans np. dojeżdżając do szkoły czy pracy. Wystarczy, że:

  • Pobierzesz bezpłatną aplikacje
  • Zainstalujesz ją na swoim telefonie
  • Dołączysz do rywalizacji jako reprezentant Piekar Śląskich
  • Przed każdą rowerową podróżą włączysz aplikację, która zmierzy pokonany przez Ciebie dystans

U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city  w miastach.

Więcej informacji na stronie: www.rowerowastolicapolski.pl

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Pierwsza edycja Rywalizacji została przeprowadzona w terminie: 1 – 30 września 2019 roku. Ponadto dla 10 mieszkańców Piekar Śląskich, którzy uzyskają największą liczbę kilometrów, przewidziane są zestawy gadżetów.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content