play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Mikołaj odwiedził dziś wszystkie tarnogórskie szpitale!

today6 grudnia 2020

Background

Pandemia nie przeszkodziła Mikołajowi w dzieleniu się radością. Wraz z pomocnikami Dzieła Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego, odwiedził dziś wszystkie tarnogórskie szpitale ofiarując zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu, to co najważniejsze: uśmiech i wsparcie!

Dostojny gość ,w ponad stuletnich biskupich sztach, pod lecznice podjeżdżał bryczką zaprzęgnięta w piękne konie, i z dystansu pozdrawiał wszystkich, którym udało się zgromadzić przy oknach. Chętnych, aby zobaczyć prawdziwego Świętego Mikołaja nie brakowało.

-W oknach widzę personel medyczny, widzę pacjentów – jestem pod wielkim wrażeniem! Szpital Powiatowy to jest drugi punkt na trasie przejazdu Mikołaja. Byliśmy już w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich, a teraz jedziemy do Szpitala Ojców Kamilianów. Wyprawę skończymy w centrum Tarnowskich Gór, wręczając napotkanym osobom świąteczne pierniczki. Wszystko z zachowaniem dystansu społecznego – mówił Radiu Piekary Łukasz Wylężek, inicjator Dzieła Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego.

Przed Wielospecjalistycznym Szpitalem Powiatowym w Tarnowskich Górach, Mikołaja powitała dr Beata Poprawa, ordynator oddziału wewnętrznego:

-Jestem przeszczęśliwa, że udało się wprowadzić trochę magii tych świąt do naszego szpitala. Mam nadzieję, że to będzie początek pięknego okresu przedświątecznego, w którym nasi pacjenci wrócą do domów, a lekarze, pielęgniarki i ratownicy nie będą czuli zmęczenia. Chciałabym, aby przez moment było normalnie – mówiła Radiu Piekary dr Beata Poprawa.

Wizyta Świętego Mikołaja w tarnogórskim szpitalu była też okazją, aby ponowić apel do ozdrowieńców o ofiarowanie najcenniejszego daru – osocza!

-Mikołaj może przynieść wiele prezentów, natomiast tego niestety nie przywiezie. Chodzi o osocze ozdrowieńców, które póki co, jest jedyną możliwością wsparcia układu immunologicznego zakażonych Covid-19 – przekonywała ordynator Poprawa.

Spotkanie z Mikołajem uświetniła swoim występem Michalina Starosta oraz soliści Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Radio Piekary, od pierwszej edycji patronuje Dziełu Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content